• Programowanie dla młodzieży - 5 mitów

  Programowanie jest coraz popularniejsze i nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ zapotrzebowanie rynku jest spore, tak samo jak możliwości rozwoju. Jednak w kwestii nauki programowania wśród dzieci, zdania są podzielone. Według niektórych jest to za trudny materiał, aby przerabiać go we wczesnym wieku, dla innych zaś wydaje się zbyt nudny, aby wprowadzać go do systemu edukacji. Niestety takie mity są często powielane, i jak we wszystkim jest w tym ziarno prawdy, ale tak naprawdę jest więcej zalet rozpoczęcia przygody z programowaniem we wczesnych etapach rozwoju dziecka niż wad.

 • Czy matematyka i inne przedmioty ścisłe są niezbędne aby zostać programistą?

  Programowanie staje się coraz bardziej popularne, jednak wielu początkujących lub dopiero myślących o stawianiu pierwszych kroków rezygnuje ze względu na strach przed matematyką. Z drugiej strony, często matematyka jest traktowana pobłażliwie przez wszystkich tych, którzy wierzą, że uda im się nauczyć programowania w bardzo krótkim czasie i szybko zmienią branżę. 

 • Gry komputerowe – grać, czy tworzyć?

  Młodzież podejmująca decyzję o tym, z czym wiązać swoją przyszłość kieruje się wieloma kryteriami. Jedni decydują się kształcić w dziedzinach, które są dla nich fascynujące – inni z kolei wybierają drogę zdobycia zawodu dobrze płatnego, który może okazać się być na tyle interesujący, że zdecydują się go wykonywać. Niezależnie od tego, czy motywacją jest fascynacja, czy też chęć dostatniego życia, przy wyborze drogi kieruje bodziec zainteresowania określonym tematem. Gry komputerowe to temat, który pociąga rzesze młodych osób.

 • Jak kreatywnie spędzić z dzieckiem czas przy komputerze?

  Wolne od handlu niedziele zachęcają nas do poszukiwań sposobów na spędzanie wolnego czasu z rodziną. Co zrobić, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na spacer? Ten czas można spędzić przy komputerze. To może być bardzo rozwijające zajęcie. Szczególnie, jeśli zdecydujemy się tworzyć gry wspólnie z dziećmi. Co najważniejsze, aby tworzyć z dzieckiem gry komputerowe – nie trzeba być programistą!

 • Programista, czyli współczesny humanista

  Wokół pracy programistów roi się od mitów. Dla wielu osób jest to zawód w pewien sposób nieosiągalny – wymagający wiedzy, specyficznych umiejętności – z drugiej jednak strony pociągający – ponieważ dobrze płatny. W wyobrażeniach wielu osób programista, to człowiek odizolowany od społeczeństwa, który całe dnie (a nawet noce) spędza wpatrzony w ekran swojego komputera. Jest to jedynie dość złudne wyobrażenie. Praca programisty zdecydowanie nie ogranicza się do wpatrywania w ekran komputera i pisania skomplikowanych skryptów.

 • Jak wygląda nauka programowania w praktyce? Poznaj bliżej nasze kursy!

  Rozpoczęcie przygody z programowaniem może być prostsze, niż myślisz. Wystarczy dopasowanie kursu do wieku oraz umiejętności dziecka, by była to fascynująca przygoda i sposób na przyjemne poszerzanie wiedzy. W CodeStudy wiemy doskonale, że nie ma nic gorszego, niż wygórowane wymagania, sztywne reguły oraz skomplikowany język. To sposób na zabicie pasji w nawet najbardziej obiecującym, młodym, początkującym programiście. Dlatego też dbamy o dopasowanie kursów do potrzeb naszych uczniów. 

 • Cyfrowi nomadzi - poznaj programistów pracujących pod palmami

  Czasy, w których szczytem marzeń młodych ludzi było zdobycie zatrudnienia na etacie, dawno już minęły. Obecnie o wiele bardziej ceni się możliwość wykonywania pracy połączonej z pasją, która daje nam szansę na rozwój, dobre zarobki, a jednocześnie spędzanie życia tak, jak lubimy. Konsekwencją tych zmian jest tzw. „cyfrowy nomadyzm”. Czym jest i dlaczego chętnie wybierają go programiści? Sprawdzimy to!

 • Sztuczna inteligencja - wyzwanie i przyszłość dla młodych programistów

  Sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence – AI) to termin, który kojarzy się głównie z filmami i książkami science fiction. Przecież to niemożliwe by roboty, komputery czy jakiekolwiek inne maszyny myślały samodzielnie i uczyły się bez pomocy człowieka, prawda? Otóż... nie do końca. Sztuczna inteligencja istnieje naprawdę! Co więcej, jest coraz bardziej zaawansowana. To fascynująca dziedzina wiedzy, którą warto poznać lepiej.

 • Młodzież i programowanie - jak uczyć się skutecznie i przyjemnie?

  Nauka programowania dla dzieci w wieku szkolnym to coraz popularniejsze zajęcia dodatkowe, na których często pojawiają się nawet kilkulatki. Liczne korzyści, jakie dają tego typu kursy, są doskonałą inwestycją na przyszłość. Jak jednak powinna wyglądać nauka programowania jeśli ma być skuteczna i przyjemna dla dziecka? Sprawdźmy!

 • Nauka programowania - dlaczego to doskonała inwestycja w przyszłość dziecka?

  Każdy rodzic chce jak najlepiej zadbać o rozwój swojego dziecka. Zastanawiamy się w jaki sposób pokierować jego nauką, zainteresowaniami i pasjami, by ułatwiło mu to start w przyszłość. Istnieje wiele dróg i propozycji, a do najpopularniejszych z nich należą chociażby nauka języka obcego, zajęcia sportowe czy lekcje gry na instrumencie. Wśród tych, które cieszą się coraz większą popularnością, znajduje się również nauka programowania. Zająć mogą się nią nawet kilkuletnie dzieci, które zaczynają edukację w szkole. Dlaczego to dobry pomysł i świetna inwestycja na przyszłość malucha? Przekonajmy się!

Wszelkie prawa zastrzeżone